Skontaktuj się z nami!

61 8 464 485 sekretariat@zstpoznan.pl
Dowiedz się więcej:

Jazda konna

 

JAZDA KONNA ALTERNATYWNY SPOSÓB POSTRZEGANIA ŚWIATA!
 W bogatej ofercie zajęć organizowanych przez naszą szkołę, już od kilku lat gości jazda konna. Przygotowane do rekreacyjnej pracy przyjazne i spokojne konie, obszerny, pięknie położony wśród drzew plac maneżowy umożliwiają uczniom uprawianie rekreacyjnych form jazdy konnej, będąc gwarantem dobrej zabawy i bezpiecznej nauki, mimo czasem niesprzyjającej aury. Przygotowanie konia do jazdy, czyszczenie i siodłanie, nawiązanie bliższego kontaktu z sympatycznymi zwierzętami i szybko przestaje być tajemnicą, pozwalając na budowanie silnych więzi emocjonalnych ... Nasi uczniowie swobodnie kłusują, coraz lepiej galopują, maja także za sobą pierwsze spacery konne w pobliskim lesie oraz próby skoków.Ci którzy dopiero w naszej szkole pierwszy raz spotykają się z końmi, także zaczynają samodzielnie kierować nimi- na razie w stępie, bo to nie rower, tu trzeba czasu i cierpliwości zanim ruszy się w pierwszy galop! Ale zapewniam Was - warto! Ci, którzy spróbowali, wiedza o tym dobrze:
„Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie!”
Zalety Jazdy Konnej:

- Wszechstronny rozwój organizmu poprzez wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu, aktywizujący wiele grup mięśniowych i zapobiegający chorobom cywilizacyjnym.

- Usprawnienie koordynacji ruchowej i przyczynowo-skutkowej, poprzez wymuszenie koncentracji dla oceny nieustannie zmieniających się sytuacji oraz podejmowania szybkich, samodzielnych i odpowiednich decyzji.

- Przeciwdziałanie agresji poprzez wysiłek fizyczny o ogromnym ładunku emocjonalnym ( skala emocji występujących podczas kontaktu z końmi i nauki powodowania nimi jest olbrzymia, od strachu, po graniczący z euforią zachwyt).

- Podniesienie samooceny uczniów oraz zwiększenie niezbędnej w codziennym życiu pewności siebie, dzięki zdobyciu umiejętności powodowania(panowania)nad tak dużym zwierzęciem jakim jest koń.

- Rozbudzanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za siebie i innych niezbędnego podczas zajęć z końmi oraz uświadomienie znaczenia stosowania regulaminów i przepisów bezpieczeństwa, a także integracja środowiska szkolnego.
 
- Promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego jako alternatywy dla wirtualnego świata gier komputerowych, czy wzbogacanego różnego rodzaju używkami.
Nauka jazdy konnej:

Obok cyklicznych zajęć nasi uczniowie uczestniczą także w wielu okolicznościowych imprezach organizowanych nie tylko na terenie naszego ośrodka oraz sąsiednich stajni. Obchody Dnia św. Huberta, „Mikołajki w siodle”, Wigilia w stajni, Dzień sportu szkolnego.

Uczestniczymy także w organizacji jeździeckich imprez o ogólnopolskim zasięgu – wolontariat Cavaliada.

 

 
Monika Grzybkowska

KONIE w Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu

- zajęcia integracyjne

 

- CAVALIADA 2013

- HUBERTUS 2013

- WOLONTARIAT

- zdjęcia w galerii