Skontaktuj się z nami!

61 8 464 485 sekretariat@zstpoznan.pl
Dowiedz się więcej:

AGROMARKET JARYSZKI SZKOLI NASZYCH UCZNIÓW

« powrót

09.02.2018

STEROWANIE MASZYNAMI ROLNICZYMI

SZKOLENIE DLA MECHANIZATORÓW

     W dniach 6 -9 lutego 2018 uczniowie wszystkich klas technikum mechanizacji rolnictwa byli uczestnikami szkolenia zorganizowanego przez naszą firmę patronacką Agromarket - Jaryszki na temat systemów komputerowego sterowania ciągnikami i maszynami rolniczymi. Przedstawiciele firm Deutz Fahr i Kverneland przeprowadzili wykłady na temat systemów sterowania sprzętem rolniczym oraz standardu ISOBUS, uniwersalnego systemu łączącego ciągniki i maszyny różnych producentów.

    Po teoretycznym wstępie wszyscy uczestnicy szkolenia mieli możliwość sprawdzenia w praktyce działania tych systemów. Firma Agromarket użyczyła do ćwiczeń ciągników Deutz Fahr Agrotron agregatowanych z rozsiewaczem nawozów i agregatem uprawowo-siewnym firmy Kverneland oraz komputera Tellus. Instruktorami byli pracownicy Deutz Fahr-a oraz Agromarketu. Ćwiczenia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że uczniowie cierpliwie oczekiwali na wejście do ciągnika mimo mrozu. Nawet dziewczęta z agrobiznesu spróbowały swoich sił w nowoczesnych ciągnikach.

         Szczególne podziękowania należą się tutaj p. Janowi Skrzypczakowi, współwłaścicielowi firmy Agromarket, który osobiście zaangażował się w szkolenie, a nawet sam poprowadził piątkowe ćwiczenia.

         Liczymy, że współpraca z firmą Agromarket będzie owocowała kolejnymi ciekawymi przedsięwzięciami, które dają możliwość rzeczywistego praktycznego kontaktu z nowoczesną techniką rolniczą.

                                                                                                                                   Karol Wesołowski