Skontaktuj się z nami!

61 8 464 485 sekretariat@zstpoznan.pl
Dowiedz się więcej:

NIEZŁYCYRK

« powrót

31.01.2018

W dniu 31 stycznia br. w ramach działalności Sekcji Przyrodniczej, wraz Jagodą Chytra, Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły, zorganizowaliśmy w internacie spotkanie z dziewczynami biorącymi udział w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii. 

Oto co dziewczyny piszą  o swojej działalności na swojej stronie:

„Z tej strony Zuza, Natalia, Martyna, Ola, Kasia i Adrianna. Jesteśmy grupą projektową biorącą udział   w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Przyjaźnimy się od kilku lat i każdą wolną chwilę spędzamy razem.    Na co dzień uczymy się w różnych szkołach, rozwijając zainteresowania. Łączy nas jednak chęć zmieniania świata na lepsze. Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwu, jak w rzeczywistości wygląda życie niewinnych zwierząt więzionych w cyrkach dla ludzkiej rozrywki. Chcemy również wprowadzić zakaz wynajmowania terenów podmiejskich cyrkom ze zwierzętami i dystrybucji reklam na terenie gminy Buk. W tym celu przeprowadzimy szereg akcji edukacyjnych, które przybliżą tematykę nawet najmłodszym. Relacje z działań będziemy zamieszczać na tym fanpage’u oraz Instagramie (niezły cyrk). Nasza działalność przyjmie formę kampanii marketingowej; mamy zamiar tworzyć informacyjne plakaty, ulotki etc. Bardzo ważną rolę będą odgrywały filmiki na YouTube, w których szerzej przedstawimy omawianą tematykę. Zapraszamy do śledzenia naszej aktywności, warto, bo będzie się działo!”

Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu wychowanków naszego internatu, ale i zaproszeni przez nich uczniowie naszej szkoły, nie mieszkający w internacie. Dziewczyny w ciekawej formie przekazały cel swojej działalności związanej obroną zwierząt więzionych w cyrkach. Swoje wystąpienia dokumentowały filmami, zdjęciami i tablicami poglądowymi.                           Skupienie i wzmożona uwaga młodzieży na widowni, jest ewidentnym przykładem, że dziewczyny zainteresowały zebranych tematem. Na zakończenie otrzymaliśmy od przybyłych na spotkanie lizaki i pamiątkowe naklejki.

Jestem pewny, że po takim spotkaniu, wszyscy uczestniczący w nim, będą popierali idę „Cyrk bez zwierząt”

                                                                                                            Bogdan Grabowski

 

FOTORELACJA