Skontaktuj się z nami!

61 8 464 485 sekretariat@zstpoznan.pl
Dowiedz się więcej:

WIGILIE NA GOLĘCINIE

« powrót

23.12.2017

 Wigilie na Golęcinie rozpoczęły się już w czwartek 21 grudnia. Wieczorem  po raz trzeci z rzędu na warsztatach szkolnych spotkali się absolwenci z roku 2015 ze swoim wychowawcą Jackiem Michalskim. Jak co roku, po podzieleniu się opłatkiem,  był barszcz z uszkami, smażony karp, sałatka śledziowa i inne  sałatki oraz pyszne ciasta. W uroczystości wzięli udział nauczyciele: Stefan Kopeć, Grzegorz Kasprowicz i Zdzisław Grygiel. Do północy wspominaliśmy miłe chwile spędzone w naszej szkole.

W piątek o godz. 9.00 w sali kinowej odbyły się Jasełka. Przybyli na nie znakomici goście: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu reprezentowali – Rektor Cezary Mądrzak, Kanclerz Marek Klimecki oraz Pełnomocnik Hubert Waligóra.  Urząd Wielkopolskiego Kuratora Oświaty reprezentowali: Zbigniew Talaga i Marzena Adamczyk-Pelcer. Prezydenta Miasta Poznania reprezentowali: Przemysław Foligowski i Anna Rudawska. Radę Miasta Poznania reprezentował Przemysław Aleksandrowicz. Obecni byli również przedstawiciele Rady Rodziców: Renata Maczadł-Zielińska i Leszek Małyszka oraz nasz absolwent a obecny poseł na sejm Zbigniew Ajchler. Na początku odbyła się miła uroczystość. Rektor Cezary Mądrzak oraz Kurator Zbigniew Talaga wręczyli naszej najlepszej uczennicy Julii Zielińskiej z kl. III TWA Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Następnie odbyła się część artystyczna, na której m.in. śpiewano kolędy w trzech językach.

Po uroczystościach zaproszeni goście spotkali się z dyrekcją szkoły na tradycyjnym opłatku, a uczniowie z wychowawcami rozpoczęli w swoich klasopracowniach tradycyjne wigilie.

 O godz. 11.00 odbyło się w auli szkoły spotkanie bożonarodzeniowe wszystkich pracowników Technikum, w którym uczestniczyli radny Przemysław Aleksandrowicz i poseł Zbigniew Ajchler.

O godz. 12.30 na warsztatach szkolnych odbyła się wigilia, na której spotkali się obecni i dawni nauczyciele praktycznej nauki zawodu z mechanizacji rolnictwa. Uroczystość rozpoczął dyrektor Andrzej Kabaciński. Na stołach były wszystkie wymienione już tradycyjne potrawy wigilijne. Te spotkania organizujemy od wielu lat i stały się już tradycją naszej szkoły. Nigdy nie zapomnieliśmy i nie zapomnimy o naszych emerytach, którzy zawsze przychodzą na Golęcin z dużą radością i wzruszeniem.

Wszystkie nasze spotkania wigilijne były bardzo udane i serdeczne. Oby życzenia , które sobie składaliśmy się spełniły.

                                                                                                                                                                                                                                               JM (zdjęcia w galerii)